Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Co zrobić, gdy na moich zębach pojawiła się czarna plamka? W takim przypadku należy skonsultować się ze lekarzem stomatologiem zajmującym się stomatologią zachowawczą, czyli dziedziną stomatologii, która obejmuje profilaktykę próchnicy i leczenie już powstałych ubytków próchniczych. Po zbadaniu Pacjenta i zebraniu wywiadu medycznego, lekarz postawi diagnozę i rozpocznie leczenie. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usunięcie zmian próchniczych i wykonanie wypełnienia zębów (stałego lub tymczasowego). Gdy pojawieniu się czarnej plamki na zębach towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból, wrażliwość zęba, to może oznaczać, że problem jest poważniejszy i należy połączyć leczenie zachowawcze z innym rodzajem leczenia. Zwykle jest to leczenie kanałowe zęba.

Lekarz tej specjalizacji jest najczęściej również lekarzem prowadzącym, do którego udajemy się na okresowe przeglądy kontrolne. W naszej Klinice każdy Pacjent wybiera swojego lekarza prowadzącego, często pod jego opieką są całe rodziny. Dzięki temu, nasi Pacjenci czują się u nas wyjątkowo i z zaufaniem wracają do naszej Kliniki.

Problem związany z powstawaniem nadwrażliwości to zawsze duży dyskomfort, z którym niełatwo jest sobie poradzić. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która już po pierwszym zabiegu daje rezultat całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem LightWalker jest bardzo szybka i przynosi długo oczekiwaną ulgę.

Nadwrażliwość może być spowodowana:

  • Zbyt mocnym szczotkowaniem
  • Brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej
  • Nieleczeniem ubytków znajdujących się przy szyjkach dziąsłowych
  • Częstym spożywaniem kwaśnych posiłków oraz napojów
  • Wybielaniem zębów metodami, które wykorzystują działanie sody i nadtlenku wodoru