Usuwanie rozstępów

Laserowe leczenie rozstępów jest najskuteczniejszą metodą w walce z tą przypadłością. Trzeba też pamiętać, że skuteczność jest uzależniona od stopnia zaawansowania oraz fazy, w jakiej się znajdują.

Rozstępy to przebiegające równolegle, pasma pomarszczonej skóry. Początkowo są zaczerwienione, a następnie ulegają zanikowi. Pojawiają się bez żadnych objawów, a ich powstawanie związane jest z upośledzeniem fibroblastów. Najczęściej pojawienie się rozstępów wiąże się z nagłym przyrostem masy ciała.

Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera Er:Yag Fotona, dzięki czemu uzyskiwany jest głęboki efekt termalny. Światło lasera dociera w głąb skóry i jest pochłaniane przez zwartą w komórkach wodę, która jest natychmiastowo podgrzewana, a kolejno odparowywana. W ten sposób komórki kolagenowe zostają uszkodzone, a następnie pobudzone do tworzenia nowego kolagenu i zwalczania rozstępów.

Po zabiegu Pacjent może odczuwać pieczenie, skóra może być zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Następnie skóra brązowieje i zachodzi proces łuszczenia. Zabiegi należy powtarzać zgodnie z zaleceniami lekarza. Efekty zabiegów są uzależnione od czynników genetycznych, jędrności oraz elastyczności skóry.