Fotona 4D

Pierwszy na świecie laserowy endolifting twarzy. Fotona 4D to laserowy lifting twarzy realizowany poprzez synergiczne
połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii.

1. EndoLifting – wewnętrzna terapia laserowa, która ma na celu podgrzanie tkanek w celu stymulacji i kurczenia się włókien kolagenowych. Celem tego etapu jest wzrost napięcia i elastyczności tkanek, a także wypełnienie bruzd nosowo-wargowych.
2. FRAC3D – polega na nieablacyjnym odmłodzeniu niedoskonałości z głębszych warstw skóry. Etap ten jest uzupełnieniem endoliftingu i ma na celu poprawę zagęszczenia skóry, a także spłycenie drobnych zmarszczek.
3. PIANO – to trzeci etap zabiegu, podczas którego naświetla się skórę laserem na głębokości około 6mm zapewniając głęboki termolifting. Jego celem jest zwiększenie napięcia powierzchni skóry na całej grubości oraz likwidacja blizn po trądzikowych.
4. SupErfacial – to ostatni etap całego zabiegu, który odbywa się na zasadzie zimnej ablacji-peeling laserowy. W tym etapie celem jest ostateczne wygładzenie skóry i zmniejszenie jej niedoskonałości.

Nieinwazyjna terapia laserem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz twarzy umożliwia pełną
odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd wargowo-nosowych już po pierwszym zabiegu.
Spektakularne efekty po zabiegowe sprawiają, że Fotona 4D stanowi alternatywę dla zabiegów
z użyciem wypełniaczy.

Dzięki szerokim możliwościom długości fali Nd: YAG i Er: YAG, Fotona umożliwia wykonywanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego zabiegu FOTONA 4D. Uzupełniające się długości fali Fotona, Er: YAG i Nd:YAG są synergicznie stosowane w czterech różnych trybach: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® oraz SupErfacialTM, przeznaczonych do pracy w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, jednocześnie oddziałując na różne niedoskonałości skóry.
Zabieg laserowy Fotona 4D, zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej, pozwala na kurczenie się kolagenu na całej grubości dla osiągnięcia trwałego ujędrnienia i zwiększenia objętości bez stosowania wypełniaczy. Połączenie tych czterech wyjątkowych trybów i dwóch uzupełniających długości fali pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu twarzy już w ramach jednej sesji.